Watertappunt in Gees

Misschien heb je de nieuwe aanwinst van Gees al gezien: op de hoek Dorpsstraat/ Lutmarsweg is een zogenaamd watertappunt geplaatst door WMD Drinkwater en gefinancierd uit het Dorpsbudget. Er is voor deze plek gekozen omdat vooral wandelaars
dit als rustplaats zien en gebruik maken van de daar aanwezige picknicktafel. Ook is er een knooppuntenbord aanwezig zodat ook fietsers en andere weggebruikers zich kunnen oriënteren op de richting waarin zij hun weg kunnen vervolgen.

Het watertappunt kan gezien worden als een doorontwikkeling van de (hand-)waterpompen die destijds in veel dorpen en steden volop werden geplaatst om zo te voorzien in de behoefte van schoon drinkwater. Ons watertappunt is niet bedoeld om daar rechtstreeks uit te drinken, maar om zelf meegebrachte bidons of waterflesje (gratis) te vullen. En dat draagt weer bij aan een schoner milieu en is een gezond alternatief voor frisdranken. WMD Drinkwater zorgt voor periodiek onderhoud en controle op de reinheid van het water. Ook sluit WMD het watertappunt in de winter af ter voorkoming van bevriezing en ook weer aan voordat het nieuwe seizoen begint.
Derk Meppelink heeft zich bereid verklaard zo mogelijk wat toezicht te houden.

En nu maar hopen dat er veel gebruik gemaakt wordt van de nieuwe aanwinst!

Han van Breugel
Rob Drabbe